کسب و کار آنلاینتان را با ثبت یک دامنه شــــروع کنـــید
تخفیف ها IR 9.000 / .COM 259.000 / .SITE 49.000
دامنه و یا دامین چیست؟
دامنه بخش مهمی از هویت برند و آدرس وب سایت است که بعد از .www در آدرس بار مرورگر نمایش داده میشود. نام دامنه می تواند نام برند و یا کسب و کار شما و یا هر نام دیگری باشد. تا به امروز بیش از 320 میلیون دامنه در سرتاسر دنیا به ثبت رسیده است و آمار تقریبی ثبت روزانه دامنه به بیش از 50000 دامنه در روز میرسد. با توجه به اینکه نام دامنه کاملا منحصر به فرد است یافتن نام دامنه کوتاه و یا اسامی خاص کمی مشکل شده است. با ثبت دامنه شما از امکانات مختلفی برخوردار میشود به عنوان مثال از ایمیل حرفه ای تحت دامنه اختصاصی خود نیز می توانید استفاده کنید، مانند ایمیل: ceo@PersianMizban.com

به بیان ساده تر
به بیان ساده میتوان گفت دامنه (Domain) همان آدرسی است که شما با کردن آن وارد یک وب سایت میشوید مثلا: www.PersianMizban.com
تصور کنید قصد دارید یک کسب و کار راه اندازی کنید، برای رسیدن به درآمد مناسب باید لوکیشنی برای کسب و کارتان انتخاب کنید که سر راست باشد تا مشتریان شما آدرس را به راحتی یافته و به خاطر بسپارند. آدرس سر راست به کسب و کار شما این ویژگی را میدهد که، مشتری شما به جای اینکه به محل کسب و کار رقیب شما مراجعه کند مستقیم به سراغ شما می آید. همین طور آدرس لوکیشن کسب و کار شما در اینترنت منحصر به فرد است به طور مثال: بازار, خیابان اصلی, پلاک۱
امکان ثبت تمام دامنه های بین المللی با بیش از 400 پسوند مختلف به صورت کاملا خودکار و آنی در پنل کاربری فعال شد.
دامنه های بین المللی محدود به یک کار خاص و یا کشوری نمی شود و دامنه های بین المللی در تمامی کشورها قابل استفاده بوده و هیچ محدودیتی ندارد. به عنوان مثال دامنه com ، net ، org و ... از جمله دامنه های محبوب بین المللی هستند و هر شخص حقوقی و یا حقیقی می‌تواند بدون در نظر گرفتن شرایط خاصی از آنها استفاده کند.
در اینترنت هر کشوری مختص به خود دارای یک یا چند پسوند دامنه دارد، که عموما مردم آن کشور از این پسوندها جهت ساخت و ایجاد کسب و سایت های محلی و بعضا بین المللی استفاده می کنند. این پسوندها اغلب دو حرفی بوده و بیان گر نام آن کشور هستند. به عنوان مثال دامنه us, nl, pw و ... از جمله دامنه های کشوری شناخته میشوند.
دامنه ملی ایران (IR) یکی از دامنه‌های کشوری است که در سال 2013 توسط ICANN به طور رسمی معرفی شد. این دامنه مختص کشور ایران بوده و برای تمامی اشخاص حقوقی و حقیقی، سازمانی‌های دولتی و غیر دولتی و ... قابل استفاده می‌باشد. یکی از تفاوت‌های دامنه ir. با سایر دامنه‌های این است که می بایست ابتدا در نیک شناسه بسازید.
تـعرفه دامنه ها
  • همه دامنه ها
  • دامنه های محبوب
  • دامنه های کشوری
  • دامنه زیر صد تومان
مشاهده همه
ثبت / انتقال: ۲۵۹,۰۰۰
.COM
ثبت / انتقال: ۹,۰۰۰
.IR
ثبت / انتقال: ۳۱۶,۰۰۰
.NET
ثبت / انتقال: ۳۱۶,۰۰۰
.ORG
ثبت / انتقال: ۷۵۰,۰۰۰
.CO
ثبت / انتقال: ۵۰۲,۰۰۰
.info
ثبت / انتقال: ۳۹۲,۳۰۰
.ME
ثبت / انتقال: ۶۹,۰۰۰
.XYZ
ثبت / انتقال: ۴۷۳,۴۰۰
.BIZ
ثبت / انتقال: ۲۸۰,۰۰۰
.IN
ثبت / انتقال: ۱۲۳,۰۰۰
.SHOP
ثبت / انتقال: ۱۵۶,۰۰۰
.PRO
مشاهده همه
ثبت / انتقال: ۹,۰۰۰
.IR
ثبت / انتقال: ۸۴۸,۹۰۰
.TV
ثبت / انتقال: ۷۵۰,۹۰۰
.CO
ثبت / انتقال: ۲۸۰,۰۰۰
.IN
ثبت / انتقال: ۲۳۵,۸۰۰
.US
ثبت / انتقال: ۳۹۲,۳۰۰
.ME
ثبت / انتقال: ۱۴۸,۰۰۰
.DE
ثبت / انتقال: ۲۷۵,۵۰۰
.CH
ثبت / انتقال: ۱,۵۰۳,۰۰۰
.IO
ثبت / انتقال: ۱۷۰,۷۰۰
.NL
ثبت / انتقال: ۳۲۰,۵۰۰
.AT
ثبت / انتقال: ۱۳۸,۲۰۰
.EU
ثبت / انتقال: ۱,۶۶۸,۰۰۰
.AC
ثبت / انتقال: ۲۲۹,۸۰۰
.PW
ثبت / انتقال: ۴۴۶,۵۰۰
.SE
مشاهده همه
ثبت / انتقال: ۹,۰۰۰
تمدید: ۱۲,۵۰۰
.IR
ثبت / انتقال: ۴۹,۰۰۰
تمدید: ۶۴۳,۰۰۰
.WebSite
ثبت / انتقال: ۴۹,۰۰۰
تمدید: ۶۴۳,۰۰۰
.Fun
ثبت / انتقال: ۴۹,۰۰۰
تمدید: ۶۷۳,۰۰۰
.Space
ثبت / انتقال: ۴۹,۰۰۰
تمدید: ۷۱۰,۰۰۰
.Uno
ثبت / انتقال: ۶۹,۰۰۰
تمدید: ۱۴۲,۰۰۰
.Cyou
ثبت / انتقال: ۶۹,۰۰۰
تمدید: ۲۳۹,۰۰۰
.Icu
ثبت / انتقال: ۶۹,۰۰۰
تمدید: ۳۷۱,۰۰۰
.Xyz
ثبت / انتقال: ۷۹,۰۰۰
تمدید: ۸۵۷,۰۰۰
.Site
ثبت / انتقال: ۷۹,۰۰۰
تمدید: ۶۶۳,۰۰۰
.Cam
ثبت / انتقال: ۷۹,۰۰۰
تمدید: ۴۰۶,۰۰۰
.Monster
ثبت / انتقال: ۷۹,۰۰۰
تمدید: ۴۷۳,۰۰۰
.Quest
ثبت / انتقال: ۸۹,۰۰۰
تمدید: ۷۶۸,۰۰۰
.Live
ثبت / انتقال: ۸۹,۰۰۰
تمدید: ۹۰۶,۰۰۰
.Life
ثبت / انتقال: ۹۹,۰۰۰
تمدید: ۶۴۸,۰۰۰
.Info
مشاهده همه
سوالات متداول
با پشتیبانی 24 ساعته و همه روزه سرویس های میزبانی پرشین میزبان سوالی باقی نمی ماند، با خیال راحت به توسعه کسب و کارتان بپردازید.
چگونه یک نام مناسب برای دامنه انتخاب کنم؟
توجه کنید انتخاب نام دامنه به رشد و پیشرفت کسب و کار شما کمک چشم گیری می کند و بسیار تاثیر گذار و مهم است. چراکه با روند و مرتبط بودن نام دامنه کسب و کار شما، مشتریان شما آن را به خاطر سپرده و مورد اطمینان تر برای آنها خواهید بود.
نام دامنه ی انتخابی پیشنهاد میشود از بین 5 کلمه کلیدی مرتبط با بیزینس شما باشد. همین طور پیشنهاد میکنیم نام دامنه حد امکان کوتاه و چند حرفی باشد تا راحت تر در ذهن مخاطب ماندگار شود. در فرایند انتخاب نام دامنه میتونید از کارشناسان پرشین میزبان کمک بگیرید.
چه مدتی طول میکشد تا دامنه ای که ثبت کردم فعال شود؟
فرایند ثبت دامنه در پرشین میزبان به صورت کاملا خودکار و آنی انجام میشود. اما هر پسوند بنا به سیاست ریجیسترار مدت زمان مشخصی طول خواهند کشید تا دامنه فعال شوند.
معمولا تمام پسوند های بین المللی به کم تر از 5 دقیقه فعال خواهند شد اما این در شرایطی هست که دامنه های ملی مثل IR بین 4 الی 6 ساعت زمان نیاز دارد تا توسط NIC.IR فعال شوند.
بعد از منقضی شدن دامنه، آیا امکان ثبت و تمدید مجدد دامنه وجود دارد؟
بله، اما این در شرایطی هست که دامنه بعد از اتمام اعتبار به مدت 30 روز توسط صاحب دامنه امکان ثبت با تعرفه ی عادی وجود دارد، بعد از این دوره 30 روزه دامنه وارد دوره ی جریمه دیرکرد میشود، که این دوره هم تقریبا 30 روز می باشد.
در این دوره دامنه تحت مالکیت ریجیسترار بوده و هزینه ی جریمه دیرکرد چند برابری نسبت به هزینه تمدید معمول وضع خواهد شد. که جریمه دیرکرد در پسوند های متخلف متفاوت می باشد. برای آگاهی از مبلغ جریمه دیرکرد پسوند مد نظرتان از کارشناس های ما بپرسید.
چگونه میتوانم مطمین شوم نام دامنه ای را که انتخاب کردم آزاد است؟
نام دامنه ای را که انتخاب کرده اید را در بالای صفحه ثبت دامنه در کادر مشخص وارد کنید و اینتر را بزنید. در صورتی که نام انتخابی به همراه پسوند دامنه آزاد باشد، پیغام سبز رنگ امکان ثبت دامنه به شما نمایش داده میشود. در صورتی که دامنه با پسوند انتخابی شما توسط شخص دیگری ثبت شده باشد، پیغام قرمز رنگ مشاهده خواهید کرد.
که در این صورت ما به صورت خودکار در همان صفحه نام دامنه مشابه با پسوند های دیگیر و ایده های نزدیک به نام انتخابی شما را بهتان پیشنهاد میکنیم. نام های پیشنهادی که به شما نمایش داده میشود، آزاد بوده و امکان ثبت آنها نیز وجود دارد.
چگونه میتوانیم دامنه خریداری شده را به هاست متصل کنیم؟
در هنگام ثبت دامنه 4 فیلد DNS وجود دارد، که می بایست برای اتصال دامنه به هاست این فیلد هارا با DNS میزبانی تان پر کنید. در صورتی که هاست راهم از پرشین میزبان تهیه کردید نیاز به تغییر این فیلد ها نیست چرا که خودکار فیلد های مربوط به DNS تنظیم خواهد شد.
آیا امکان ثبت بیش از یک دامنه وجود دارد؟
بله، میتوانید به تعداد دلخواه دامنه با پسوند های مختلف ثبت کنید. همین طور پیشنهاد میکنیم پسوند های محبوب مرتبط با برند خودتان را ثبت و به دامنه اصلی ریدایرکت 301 کنید.
چراکه با انجام این کار دیگر شخصی نمیتواند پسوند های اصلی برند شمارا ثبت و از آنها استفاده کند. در این رابطه میتوانید از کارشناس های ما مشاوره بگیرید.
چگونه میتوانیم دامنه خود را به پرشین میزبان منتقل کنیم؟
با مراجعه به صفحه انتقال دامنه میتوانید با استفاده از EPP کد که باید از شرکت قبلی دریافت کرده باشید، انتقال دامنه تان را به پرشین میزبان انجام دهید. همین طور توجه کنید که قفل انتقال دامنه می بایست برای انتقال دامنه خاموش شده باشد.
در صورتی قفل انتقال دامنه روشن باشد عملیات انتقال دامنه موفق نخواهد بود، برای خاموش کردن قفل انتقال دامنه می بایست به شرکت قبلی مراجعه کنید. همین طور بعد از انتقال قفل دامنه شما مجدد توسط پرشین میزبان فعال خواهد شد.
برای ثبت دامنه IR به چه چیزی نیاز داریم؟
برای ثبت دامنه IR باید شناسه نیک داشته باشید. شناسه نیک همان نام کاربری شما در وب سایت NIC.IR که مرکز ثبت دامنه های ملی است . برای دریافت شناسه نیک می بایست در این سایت ثبت نام کنید. مراحل ثبت نام و دریافت انواع شناسه نیک در پرشین بلاگ آموزش داده شده است که میتوانید به آن مراجعه کرده و یا برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.
شناسه نیک چیست؟
شناسه نیک یوزر نیم شما در سامانه ثبت دامنه های ملی یعنی همان NIC.IR می باشد. این سامانه, دولتی بوده و مرکز ثبت دامنه های ملی همچون IR, co.ir و ... می باشد. این مرکز همه روزه فعال بوده و امکان ثبت نام و ارسال درخواست به صورت شبانه روزی به جز ساعت 11 شب الی 12:30 وجود دارد.
برای دریافت نام کاربری یا همان شناسه نیک می بایست در این سامانه ثبت نام کرده و هنگام ثبت دامنه ملی شناسه نیک خودتان را وارد کنید تا دامنه به نام شما ثبت شود.
توجه کنید شناسه نیک تنها برای ثبت دامنه IR مورد نیاز است و برای ثبت دامنه های بین المللی نیازی به شناسه نیک ندارید.
چگونه می توانیم از طریق پرشین میزبان کسب درآمد کنیم؟
از قسمت همکاری در فروش می توانید کسب درآمد کنید. با هر فروش موفق بین 20 تا 40 درصد پورسانت دریافت میکنید. در این خصوص کاربران باید در پرشین میزبان عضو شده و لینک همکاری در فروش مخصوص خودشان را از ناحیه کاربری دریافت کنند.
پرشین میزبان چه کمپین و آفر های حمایتی برای کسب و کار های تازه تاسیس در نظر گرفته است؟
پرشین میزبان به کسب و کار های نوپا 20 درصد تخفیف برای اولین خرید ارائه میکند، همین طور نیازی به پرداخت هزینه برای دریافت قالب یا افزونه ندارند و موارد فنی مرتبط با سایت یا اپلیکیشن هاشونو به صورت رایگان میتوانند به پشتیبان فنی پرشین میزبان بسپارند. امید داریم با حمایت فنی و مالی از کار آفرین ها قدمی در مسیر حمایت از اشتغال آفرینی برداشته باشیم.
چرا پرشین میزبان؟
گارانتی عودت وجه 14 روزه
ارائه پهنای باند نامحدود در تمام سرویس ها
انتقال رایگان اطلاعات سایت مشتری از شرکت های دیگر به پرشین میزبان
بهره گیری از فایروال های سخت افزاری قدرتمند به جهت افزایش امنیت در کل شبکه سرویس ها
بکاپ گیری منظم روزانه و نگهناری آرشیو بکاپ ها به مدت 7 روز
مانیتورینگ 24 ساعته حتی در روز های تعطیل سرور ها به جهت جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی
استفاده از سرور های بروز و قدرتمند سخت افزاری با مالکیت 100 درصد انحصاری پرشین میزبان
سال های فعالیت
+۱۶
رضایت کاربران
۹۸٪
کاربران فعال
+۹۰۰۰
هاست های فعال
+۵۶۰۰۰
نـظر مشتـریان
USERCOMMENTS
دیجی مویز
سامان رمضانی
دیجی مویز
با افتخار میتوان گفت ما جزو 3 سایت برتر فیلم و سریال در ایران هستیم. با وجود ترافیک بالا و مشکلات زیر ساختی که در هاستینگ های قبلی داشتیم مدت ها دنبال یک میزبانی مطمین بودیم، تا با سرور و کارشناس های مجرب پرشین میزبان آشنا شدیم.
مای فیلم
علیرضا کریمی
مای فیلم
برند مای فیلم با بیش از چند میلیون کاربر و بیش از 5 هزار بازدید همزمان در حال فعالیت است. در هاستینگ های قبلی که میزبانی میشدیم سایتمان با کندی لود میشد، تا تمام سرویس هامون رو به پرشین میزبان منتقل کردیم، در حال حاضر سایت ما کم تر از 1 ثانیه لود میشود.
اپن کارت
صمد دانش خواه
اپن کارت فارسی
در مجموعه اپن کارت فارسی بیش از 100 قالب اپن کارتی فروشگاهی داریم، اصل سیستم مدیریت محتوا اپن کارت منابع اختصاصی و با کیفیت نیاز دارد، که با توجه به نصب قالب های گسترده فروشگاهی و پلاگین ها در هاست های پرسرعت پرشین میزبان همیشه سرعت لود 1 الی 2 ثانیه ای رو تجربه کردیم.
آسان اپس
سید حجت حسینی
آسان اپس
ما در مجموعه آسان اپس بیش از 10 نوع محصول متنوع داریم. که اپ ساز سیریلا هم شامل محصولات ما میشود. این محصول در سراسر وب بیش از چند هزار کاربر دارد که قابلیت ساخت اپلکیشن اختصاصی سایت های فروشگاهی و وبلاگی را در 30 ثانیه امکان پذیر میکند. ما مدت ها دنبال سرور قوی به همراه کانفیگ امن و سریع برای راه اندازی این زیرساخت بودیم، تا تونستیم به پرشین میزبان اعتماد کنیم. ما پرشین میزبان رو به مشتری هامون پیشنهاد میکنیم.
بهابین
مهدی وادونی
بهابین
ما در مجموعه بهابین به دلیل همکاری مستقیم با بانک مرکزی، نیاز به سرور اختصاصی از لوکیشن های مختلف داشتیم. مدت ها بدنبال شرکتی معتبر و متعهد از نظر پشتیبانی بودیم. چراکه ما نیاز به پشتیبانی 24 ساعته همه روزه واقعی داشتیم. ما 5 سال است که به پرشین میزبان اعتماد کردیم.
ترب
علی بابایی چشمه احمد رضایی
ترب
به جرأت میتوان گفت پرشین میزبان از موفق ترین شرکت ها در حوزه هاستینگ و ارائه ی خدمات دیتاسنتری می باشد. طی چند سال گذشته در کنار این خدمات گسترده و مطمئن, تیم های مجرب فنی بسیار قوی این شرکت باعث اطمینان خاطر بوده و تجربه ی لذت بخشی از یک میزبان امن داشته ایم.
دامداران
نور الدین نور بخش جعفری دهکردی
دامداران
برای ما خیلی مهمه که سایتمان بسیار پرسرعت، پایدار، پرقدرت و قابل اعتماد باشد تا بتواند ترافیک زیاد را تحمل کند. به دنبال هاستینگی بودیم که قابل اعتماد باشه تا هاست وردپرس پرشین میزبان را به مدیر فنی ما توصیه کردند.
وهاب آنلاین
وهاب سید چورته
وهاب آنلاین
ما در مجموعه وهاب آنلاین خدمات مربوط به CMS های WHMCS و وردپرس را به صورت اختصاصی انجام میدهیم. ما طی 15 سال گذشته در زمینه ی WHMCS فارسی خدمت کرده ایم و قالب و افزونه های اختصاصی متنوع ای را برای اولین بار نوشته ایم. با این سابقه و لیست کثیری از مشتریان به دنبال هاستینگی با سرور های قوی و سریع بودیم که با پرشین میزبان آشنا شدیم.